Pallanea - Párkapcsolati Intelligencia

Ezért legyen az uticél Kecskemét – “A Hírös Város az Alföldön”

Ebből a blogbejegyzésből nem csak azt tudod meg, amit minden utikönyvből, és Google-keresésből, – Kecskemét, az alföldi hírös város nevezetességeit -, hanem azt, miért érdemes ide ellátogatnod a pároddal, hogyan tudjátok a hírös város romantikáját beleszőni az együttlétekbe, mi az, ahová mindenképpen látogassatok el, és mi az, amire nélkülözhetetlenül szükségetek lesz egy 3-7 napos kikapcsolódás alatt.

Óriási gondban voltam a szerelmem születésnapja előtt. Mi igyekszünk egymásnak utazást ajándékozni az ünnepekre, mert a csoki elfogy, a vacsora átalakul, a használati tárgyak nem szerelmes ajándékok, az egyéb tárgyak pedig értéktelenek hosszú távon párkapcsolat szempontjából. Számomra az utazás élménye a szabadságot jelképezi, az ismeretlen felfedezését, az építészeti szépségekben való gyönyörködést, és a természet alkotta csodák megismerését. És boldog vagyok, mert van kivel megosztanom ezeket az élményeket. A lényeg, hogy kinéztem egy fantasztikus helyet az országban, ahová azt gondoltam mindenképpen el kell mennünk. Ám még kezdő vagyok utazások szervezésében, így 1-2 olyan apróságot figyelmen kívül hagytam, mint a megközelíthetőség (nincs autónk), a szállás és a látnivalók távolsága (még biciklivel is fárasztó), és egy értékes kétkerekű tárolására használható, zárható alkalmatosság. Nálunk a “hova” mindig titok, pontosabban minden, az ajándék-utazással kapcsolatos tényezőnek titoknak kellene maradnia az utazás napjáig, de személyiségemből fakadóan képtelen vagyok magamban tartani azt, amit már nagyon várok, örülök neki, és jókedvre derít már a gondolata is. Így néhány apróságot elárultam, amiből szerencsére kiderültek a fenti hiányosságok. Viszont kevés időm maradt az újratervezésre, meg eléggé el is szomorodtam a bénaságom miatt, így igazán kedvem sem volt kutatni az igazi után. Rákerestem a “hova utazzunk Magyarországon” kifejezésre, a találati listák első oldalán rákattintottam valamelyik linkre, és a cikkben felsorolt 5 város között ott volt a 111.000 főt számláló Kecskemét is. Nem gondolkodtam, egyszerűen érzésre választottam. Fogalmam sem volt még, hogy mi van/lesz ott, de elhatároztam, hogy oda megyünk augusztusban.

 

Mielőtt Kecskeméten szállást kezdtem volna el keresni, megnéztem a térképen, mekkora a belvárosa, milyen távolságok vannak, és nagyjából mennyi nevezetes épület található a város központjában. A Wikipédia Kecskemétről rengeteg látnivalót sorolt fel, így arra jutottam, jó választás lesz. Kinyomtattam a belváros térképét, plusz azokat a kerületeket, ahová érdemes elmenni, és bejelöltem rajta az építészeti és természeti látványosságokat, az érdekesebb múzeumokat. Annyira sokat találtam, hogy kevésnek gondoltam a három napot az útra. De mindegy, ennyi időnk van, gondoltam, majd sietünk, ezért összeállítottam egy kész utitervet, hogy merre a legidőhatékonyabb sétálni ahhoz, hogy mindent meg tudjunk nézni. Később kiderült, ez szinte felesleges volt, de majd mindjár mondom miért.

 

Péntek délután érkeztünk Kecskemétre vonattal, Budapestről. A Nyugati pályaudvarról indul a vonat, a felnőtt jegy 2.375 Ft-ba kerül, és 1 óra 17 perc az út. Ha a KÖKI Terminálnál szállsz fel, akkor 14 percet és 365 Ft-os spórolsz meg jegyenként (2016 augusztusi adat). Vagyis eddig árban odavissza két főre 8.040 Ft-nál tartunk. A szállást a kedvenc összesítő oldalamon, a booking.com-on választottam. Szeretem ezt az oldalt, mert sokféleképpen lehet szűrni, és minden szükséges információ benne van (belvárostól való távolság, ár szerinti sorrend, lehet-e SZÉP kártyával fizetni… stb.), csak mint mindent, ezt az oldalt is meg kell tanulni használni. Választásom az Aranyhomok Business City-Wellness-Hotel városra néző szobájára esett, mely Kecskemét belvárosának közepén található. Az árban benne volt a svédasztalos reggeli, ami annyit jelent, hogy kajára szinte semennyit nem kell pluszban költeni. Ezért a mondatomért valószínűleg nem szeretnek a szállodatulajdonosok, de ha okosan állítom össze a reggelimet, lassan eszem, legalább egy órán keresztül, sok folyadékkal, narancslével kiegészítve, akkor legközelebb már csak másnap reggel leszek éhes. Délután persze elfér még bennem két gombóc fagyi, és este 1-2 pohár bor. Nem ciki a svédasztalhoz sokszor odamenni. Hidd el. Analizáló típus vagyok, és sokat figyelem az embereket, olyat még nem láttam, hogy nemzetiségtől függetlenül valaki odamegy a svédasztalhoz, magához vesz egy zsemlét, két szelet párizsit, 2 zselet sajtot, megeszi szendvics formájában, iszik egy teát és elhagyja a reggelizőt. Arra azonban figyelj, hogy attól még, hogy “ingyen” van, ne pazarold az ételt. Vagyis inkább menj oda többször a vályúhoz, és kisebb adagokban hozd el, ami megtetszik, ne maradjon a tányérodon, ne landoljanak értékes falatok a szemetesben. Láttam sajnos olyan mohó embereket, akik csurig pakolják a tányérjukat mindennel, aztán a felét otthagyják, ami sajnos kidobásra kerül ahelyett, hogy másvalaki még jóllakhatott volna belőle.

 

A vasútállomásról a szállodáig nagyjából 20 percig tartott a séta, és meglepődve tapasztaltam, hogy ez alatt a 20 perc alatt láttunk szinte minden épületet, amit megnézésre feljegyzeteltem magunknak. Kisebb csalódás ért… Mit fogunk itt csinálni 3 napig? Szerencsére feltaláltuk magunkat. Első este – sötétedés környékén értünk Kecskemétre – megnéztük a Városházát, a Nagytemplomot, a Katona József Színházat, a Cifra Palotát (tényleg zöld az ablaka), a Szent Miklós templomot, a Tudomány és Technika Házát (volt Zsinagóga), a Kecskeméti Református templomot, a Görögkeleti templomot, az Evangélikus templomot. Másnap megnéztük ugyanezeket az épületeket napfényben is. Nagyjából egy óra lassú sétával körbejárható a belváros. Rengeteg időnk lévén sokat tudtunk foglalkozni egymással, beszélgetni, leülni egy padra és csak élvezni egymás közelségét, kézenfogva vagy átölelve sétálni. Szerintem ezek a dolgok mind-mind közelebb hozzák egymáshoz a párokat, főleg, ha kicsit kikapcsolod az agyadat, nem gondolkodsz az életedben felmerülő problémákon, egyszerűen csak élvezed azt, ami van, gyönyörködsz a körülvevő tájban, és melegséggel tölt el, ha melletted van a szerelmed. Ez évek múltán is csupán hozzáállás kérdése, és annak, hogy mennyire tudod irányítani a saját gondolataidat, ami természetesen tanulható.

 

#kecskemét #cifrapalota #zöld az ablaka #beutifulhungary #instabuilding #magyarország #nevezetesség

A photo posted by Hozbor Vanda (@hozbor_vanda_pallanea.hu) on

 

Szombat délelőtt megnéztük a Szórakaténusz Játékmúzeum kiállításait. Ha kicsivel korábban érkezünk, részt vehettünk volna egy agyagozásban is, amit bár a gyerekek miatt indítottak el, de a felnőttek ugyanúgy  élvezték, és tudtak örülni kezük ügyességének hatására létrehozott végterméknek. Érdemes ezért az utazás előtt utanána nézni az időszaki kiállításoknak, és konkrét programoknak, hátha valami megtetszik, akkor tudjatok időre menni, hogy megfeledkezhessetek kicsit a valóságról, és újra gyereknek érezhessétek magatokat egy rövid időre.

 

Délután ellátogattunk a Kecskeméti Vadasparkba, amit Vadaskertnek és Állatkertnek is hívnak. Nem jöttem rá, hogy melyik az igazi neve, mert nagyjából mindenhol máshogy szerepel. Ha valaki tudja, akkor írja meg nekem, köszönöm! Kecskemét belvárosából maximum 35 perces sétával megközelíthető délkeleti irányban, érdemes ide is gyalog menni, legalább sétáltok egy kicsit, megnézitek milyenek a lakónegyedek utcái, friss levegőt szívtok, és közben mozogtok. A mozgás jót tesz a testnek és léleknek egyaránt. A Vadaskertben is vannak különböző programok, kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A legközkedveltebb talán a látványetetés.

 

Aki szereti az asztrológiát, mindenképpen látogasson el a Planetáriumba is. Mi ezt most kihagytuk, túl sokat pihentünk. 🙂 De van még Kerámiastúdió, Hangszergyűjtemény, Képtár, Orvos- és Gyógyszertörténeti Múzeum, Népi Iparművészeti Gyűjtemény, Katona József Emlékház, Magyar Fotográfiai Múzeum, Gokart Stadion, Szabadiőközpont, Élményfürdő és Csúszdapark is.

 

A vasárnapot sétálással töltöttük. Az irány a belvárostól északnyugat volt, cél a Kecskeméti Arborétum. Útközben megnéztük a máriavárosi Szabadidőparkot, a Benkó-dombot, és a Domb lakóparkot is, mert szeretem az épületeket csodálni, és fantáziálni arról, milyen lakásban fogunk majd egyszer mi is élni. Az arborétum egyszerűen gyönyörű. “A gyűjteményes rész 14 ösvényén végigsétálva ma több mint 800-féle fásszárú növényt fedezhetünk fel. A fák, cserjék ösvények menti elrendezése különböző szempontok szerint történt: a növények morfológiai jellemzőinek, rendszertani besorolásának, igényeinek és származási helyének figyelembe vételével. Így mind a fajokat, alfajokat, fajtákat tanulmányozó, vagy rendszertanban elmélyülni vágyó szakember, mind a kikapcsolódást kereső arborétumlátogató megtalálhatja a neki legmegfelelőbb sétautat.” (forrás: kecskemetiarboretum.hu). Számomra azonban nem is a természet szépsége volt a legszebb élmény, hanem az érzés, amikor ülsz egy padon, gyönyörű növények és virágok vesznek körül, tiszta a levegő, a szerelmed mellkasára hajtod a fejed, a madarak csicsergése mellett hallod az Ő szívverését, érzed az illatát, átöleled a derekát, és a kezedet a pólója alá helyezed, hogy bőrének selymességét is érezd. (Szerencsére nem akkor voltunk itt, amikor már annyira elszaporodtak a poloskák, mint mostanában, különben az idilli romantikát és jó illatot sikoltozás, rossz érzés és kellemetlen szag váltotta volna fel.)

 

Kecskeméti Arborétum

A Kecskeméti Arborétum néhány természeti szépsége

 

Mélységesen szomorú vagyok, hogy ennyi boldogtalan párkapcsolat van a világban, de ne feledd, a boldogság belülről fakad, és csakis rajtad, meg a gondolataidon múlik a saját boldogságod. Tanuld meg élvezni az élet apró szépségeit, figyelj oda a jelentéktelennek tűnő részletekre, és tedd félre az önzést, a negatív gondolatokat és az elvárásokat. Legalább néhány percre… amikor a szerelmeddel vagy.

 

Amit minden képpen vigyél magaddal, ha Kecskemétre utazol a pároddal:

  • kényelmes cipő, amiben sokat tudsz sétálni
  • valami apróság, amivel meglepheted a párodat (kedvenc csokija, előre megvásárolt belépő…)
  • 1 üveg bor
  • rengeteg szeretet 

 

Egy kis kultúrális infó Kecskemétről:

Itt született Katona József, Kodály Zoltán és Kelemen László, az első magyar hivatásos színtársulat vezetője.

Írt róla többek között Petőfi Sándor, Jókai Mór, és Móricz Zsigmond is.

Mikszáth Kálmán Beszélő köntösének színhelye szintén Kecskemét.

(továbbiak Kecskemétről a Wikipédián)

 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!